Ndërlidhjet

"Sa më shumë të zgjasin luftimet, aq më vështirë do të jetë"


"Sa më shumë të zgjasin luftimet, aq më vështirë do të jetë"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Ushtarët ukrainas që po luftojnë në rajonin e Zaporizhjës, po përballen me barazhe sulmesh nga ana e forcave ruse, të cilat po përpiqen të ruajnë kontrollin e rrugëve të vlefshme strategjike të furnizimit. Duke folur për Radion Evropa e Lirë, trupat kanë thënë se operacionet e kundërofensivës janë ngadalësuar nga minat e vëna nga ushtarët rusë, nga sulmet e armikut me raketa dhe nga municionet thërrmuese. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG