Ndërlidhjet

Pse ka rëndësi Sudani?


Pse ka rëndësi Sudani?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:53 0:00

Është vendi i tretë më i madh në Afrikë, me 45 milionë banorë dhe me pozitë të rëndësishme strategjike. Sudani - ka ditë që është përfshirë nga luftimet vdekjeprurëse, që kanë rritur frikën për një konflikt të ashpër civil, por edhe për stabilitetin e vendeve përreth.

XS
SM
MD
LG