Ndërlidhjet

LVV dhe LDK nënshkruajnë marrëveshje koalicioni


LVV dhe LDK nënshkruajnë marrëveshje koalicioni
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa njoftuan se kanë nënshkruar marrëveshje të koalicionit. Në një konferencë të përbashkët për media, Kurti dhe Mustafa thanë se qeveria që do të udhëhiqet nga partitë e tyre, do të ketë 15 ministri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG