Ndërlidhjet

Për çfarë po përgatiten NATO dhe Rusia?


Për çfarë po përgatiten NATO dhe Rusia?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:06 0:00

NATO dhe Rusia kanë vënë kontakte të drejtpërdrejta në fund të Luftës së Ftohtë, për të mos lejuar që keqkuptimet mes tyre të shndërrohen në konflikte. Moska i ka ndërprerë marrëdhëniet e tilla diplomatike me aleancën e sigurisë, pas akuzave për spiunazh. A ka rrezik për përplasje serioze mes tyre?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG