Ndërlidhjet

Mijëra gjoba për mosrespektim të masave

Shumë qytetarë në rrugët e Prishtinës vazhdojnë të lëvizin pa maska përkundër hyrjes në fuqi të masave të reja kundër COVID-19. Policët janë shtuar në rrugë duke sugjeruar qytetarët të vendosin maska si dhe në disa raste edhe duke shqiptuar dënime. Sipas raportit ditor të Policisë së Kosovës më 31 gusht, në 24 orëshin paraprak janë shqiptuar 2.479 gjoba për shkelje të masave. Më 28 gusht, në Kosovë u regjistruan 36 vdekje, që është shifra më e lartë e rasteve me fatalitet brenda një dite, që prej fillimit të pandemisë. Fotografitë e mëposhtme janë realizuar të martën, më 31 gusht në Prishtinë.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG