Ndërlidhjet

"U masakruan": Dëshmitarët kujtojnë vrasjen e tre adoleshentëve ukrainas


"U masakruan": Dëshmitarët kujtojnë vrasjen e tre adoleshentëve ukrainas
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Ushtarët rusë hapën zjarr ndaj tyre me një top, me mitraloza dhe me pushkë automatike. Binjakët Yevhen dhe Bohdan Samodiy, dhe shoku i tyre, Valentyn Yakymchuk, u vranë përderisa po ecnin nëpër një rrugë në fshatin e tyre, Mohnatin, në veriun e Ukrainës, më 14 mars. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG