Ndërlidhjet

Serbët mbyllin shitoret në Mitrovicën e Veriut


Serbët mbyllin shitoret në Mitrovicën e Veriut
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Shitoret në veri të Mitrovicës janë të mbyllura, që nga mëngjesi i ditës së hënë. Në shenjë solidarizimi, nuk punojnë as kafeteritë, pompat e derivateve dhe taksitë. Kjo po shihet si protestë ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës, të muajit nëntor 201, për taksën prej 100 për qind për prodhimet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG