Ndërlidhjet

Meshë për Ukrainën në Prishtinë


Meshë për Ukrainën në Prishtinë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Në shenjë solidariteti me Ukrainën, qindra qytetarë në Prishtinë më 2 mars morën pjesë në një meshë në Katedralen “Nënë Tereza”. Ata u lutën për paqe dhe dhënie fund të luftës. Në luftën në Ukrainë janë raportuar për qindra civilë të vrarë, ndërkaq një milion të tjerë janë zhvendosur brenda Ukrainës dhe mijëra të tjerë në shtetet evropiane.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG