Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Rreth 5600 militantë të IS-it kthehen në vendlindje


Rreth 5600 militantë të IS-it kthehen në vendlindje
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Mbështetësit e grupit militant Shteti Islamik janë duke u kthyer nëpër vendlindjet e tyre, në Evropë dhe shtete të tjera. Bazuar në raportin e organizatës joqeveritare për siguri me seli në Shtetet e Bashkuara, Soufan Center mijëra persona po kthehen, derisa të njëjtit konsiderohen kërcënim për sigurinë e këtyre vendeve. Në mesin e tyre është edhe Kosova, ku sipas raportit thuhet se 117 persona janë kthyer nga zonat e konfliktit të Sirisë dhe Irakut.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG