Ndërlidhjet

Lajçak: Rruga e Kosovës drejt BE-së kalon përmes dialogut


Lajçak: Rruga e Kosovës drejt BE-së kalon përmes dialogut
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak tha se vetëm Bashkimi Evropian mund t’i garantojë të ardhme evropiane Kosovës. Ai tha se rruga drejt BE-së për Kosovën dhe Serbinë, kalon përmes dialogut për normalizimin e marrëdhënieve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG