Ndërlidhjet

Mjekja e robëruar nga rusët tregon se si ia shpëtuan të burgosurit beben


Mjekja e robëruar nga rusët tregon se si ia shpëtuan të burgosurit beben
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Një mjeke ushtarake ukrainase, e cila ishte shtatzënë në momentin kur ishte zënë rob nga trupat ruse në Mariupol, ka rrëfyer përvojën e saj prej gati gjashtë muajsh në robëri. Maryana Mamonova thotë se ka marrë shumë pak përkujdesje mjekësore dhe se foshnja që e kishte në bark ka shpëtuar vetëm falë të burgosurve të tjerë, të cilët e kanë ndarë ushqimin e tyre me të. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG