Ndërlidhjet

Mjekja ushtarake ukrainase ribashkohet me vajzën që ia çuan në Rusi


Mjekja ushtarake ukrainase ribashkohet me vajzën që ia çuan në Rusi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Mjekja ushtarake ukrainase, Oksana Lebedenko, humbi kontaktet me vajzën e saj 11-vjeçare, Yeva, pasi forcat ruse e pushtuan qytetin e saj Vovçansk, në rajonin e Harkivit, në Ukrainë. Lebedenko më vonë zbuloi se vëllai i saj pro-rus e kishte çuar Yevën në Rusi, pa pëlqimin e saj. Pasi kaluan pothuajse një vit larg njëra-tjetrës, vullnetarët ndihmuan në ribashkimin e nënës dhe vajzës në Kiev, në dhjetor të vitit të kaluar. (Përgatitën: Gresa Kraja dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG