Ndërlidhjet

Mjeku ushtarak ukrainas shpëton jetë në të dyja anët


Mjeku ushtarak ukrainas shpëton jetë në të dyja anët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Ish-specialisti i teknologjisë informative (TI), Yehen Lata, nuk ka diplomë në mjekësi, por ai ka parë se përgatitja e tij si shpëtimtar në male shpesh është e mjaftueshme në vijat e frontit në Ukrainë. Ai thotë se bart me vete gjithçka që nevojitet për stabilizimin e ushtarëve të plagosur, dhe se e trajton këdo që ka nevojë për mjekim urgjent. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG