Ndërlidhjet

Mungesa e maskave dhe manteleve po vë në rrezik jetën e mjekëve


Mungesa e maskave dhe manteleve po vë në rrezik jetën e mjekëve
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Infermierët dhe mjekët që po përballen me pacientët e infektuar me koronavirus, kanë nevojë për doreza, maska, mantele dhe mburoja të fytyrës për t’u mbrojtur nga infektimi. Por, mungesa globale e pajisjeve për mbrojtje për punëtorët shëndetësorë është një rrezik i madh.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG