Ndërlidhjet

Stoltenberg: NATO mbështet vetëm mandatin origjinal të FSK-së


Stoltenberg: NATO mbështet vetëm mandatin origjinal të FSK-së
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, qëndroi të enjten në Prishtinë, ku, mes tjerash, rikonfirmoi se Forca e Sigurisë e Kosovës (FSK) nuk mund të shkojë në pjesën veriore të Kosovës pa njoftim dhe pajtim paraprak të NATO-s.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG