Ndërlidhjet

Ndihma për afganët e ardhur në Kosovë


Ndihma për afganët e ardhur në Kosovë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Studentë që kanë studiuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë filluar të mbledhin ndihma për afganët, të cilët janë strehuar në Kosovë. Organizimi po bëhet nga Kosova United States Alumni (KUSA), një organizatë joqeveritare, e të diplomuarve nga Kosova në Shtetet e Bashkuara, e cila është themeluar në vitin 2007 me ndihmën e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë, dhe aktualisht numëron mbi 1.500 anëtarë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG