Ndërlidhjet

Lumenjtë e “vdekur” të Kosovës


Lumenjtë e “vdekur” të Kosovës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Lumenjtë e Kosovës kanë nivel të lartë të ndotjes pasi në ta hidhet sasi e madhe e mbeturinave dhe derdhen ujërat e zeza. Organizatat që merren me mbrojtjen e ambientit paralajmërojnë degradim të mëtejmë të lumenjve nëse shteti nuk merr ndonjë masë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG