Ndërlidhjet

Në kërkim të drejtësisë në Beograd


Në kërkim të drejtësisë në Beograd
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:39 0:00

Pas mbarimit të luftës, Bekim Gashi nga fshati Tërnje i Suharekës ka udhëtuar vazhdimisht në Beograd, si dëshmitar, në kërkim të drejtësisë për nënën dhe katër motrat që iu vranë më 25 mars 1999, në masakrën që ndodhi në këtë fshat. Trupat e tyre as sot nuk janë gjetur.(Kontribuan: Milan Nesiq, Dragan Kostiq)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG