Ndërlidhjet

Nis largimi i barrikadave në Jarinjë


Nis largimi i barrikadave në Jarinjë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Në pikën kufitare në Jarinjë, të shtunën, më 2 tetor, ka nisur të lirohet rruga që ka qenë e bllokuar për më shumë se 12 ditë nga serbët lokalë. Deri në orën 08:00, njëra korsi e rrugës është liruar nga protestuesit. Ata kanë nisur t’i mbledhin gjësendet e tyre dhe pritet të largohen bashkë me kamionët. Edhe Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është gati për t’u larguar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG