Ndërlidhjet

Një javë në Bahmut, ku Rusia po përpiqet t'i thyejë ukrainasit


Një javë në Bahmut, ku Rusia po përpiqet t'i thyejë ukrainasit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Korrespondenti i Shërbimit ukrainas të Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, ka kaluar një javë në vijën e frontit, afër Bahmutit, një nyjë e rëndësishme transporti në Ukrainën lindore. Forcat ruse po avancojnë ngadalë drejt qytetit. Reportazhi i tij, i xhiruar gjatë periudhës 7-13 tetor, përmban skena shqetësuese. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG