Ndërlidhjet

Në OKB, Kurti e Vuçiq shkëmbejnë akuza për dinarin serb


Në OKB, Kurti e Vuçiq shkëmbejnë akuza për dinarin serb
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, hodhën akuza në drejtim të njëri-tjetrit në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Vuçiq akuzoi Kurti se Qeveria e tij po përndjekë serbët në Kosovë, ndërkohë Kurti akuzoi Vuçiqin dhe Serbinë se vazhdimisht bëjnë përpjekje për të penguar sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë dhe se tenton të ‘terrorizojë’ Kosovën. Shihni në video disa nga deklaratat e presidentit Vuçiq dhe kryeministrit Kurti.

XS
SM
MD
LG