Ndërlidhjet

Protesta e opozitës shqiptare

Derisa në Tiranë po mbahej samiti i liderëve të Bashkimit Evropian dhe homologëve të tyre nga Ballkani Perëndimor, opozita shqiptare protestoi të martën kundër Qeverisë Rama. Në fillim të protestës, një qytetar e goditi me grusht në fytyrë kreun e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha. Por, pavarësisht kësaj, Berisha e vazhdoi protestën me gjithë shenjat e dukshme në fytyrë si pasojë e goditjes.

Protesta u mbajt jashtë perimetrit të sigurisë, edhe pse ishte paralajmëruar se do të mbahej para selisë së Qeverisë dhe vendit ku do të zhvillohej samiti.


Shfaq më shumë

16x9 Image

Jetmira Delia-Kaci

Jetmira Delia-Kaci është gazetare e Radios Evropa e Lirë në Tiranë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG