Ndërlidhjet

A mund të sjellë paqe "modeli i Austrisë"?


A mund të sjellë paqe "modeli i Austrisë"?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:11:39 0:00

Ajo që deri vonë është parë si ambicie kryesore e Ukrainës, mund të flaket tutje. Vendi i rrënuar nga pushtimi rus është zotuar se do të heqë dorë nga anëtarësimi në ndonjë aleancë ushtarake, nëse i ofrohen garanci për sigurinë. Një Ukrainë neutrale është ajo që Rusia e do, por çfarë do të thotë neutraliteti dhe a mund të çojë në paqe?

XS
SM
MD
LG