Ndërlidhjet

Pa marrëveshje për targat në Bruksel


Pa marrëveshje për targat në Bruksel
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për çështjen e targave në një takim urgjent të thirrur nga Bashkimi Evropian në Bruksel. Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell e ka hedhur përgjegjësinë sidomos te pala kosovare për mosarritje të marrëveshjes. Ndërkohë, Policia e Kosovës ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se në paraditen e 22 nëntorit, përkatësisht pas orës 08:00, do të fillojë shqiptimin e gjobave për qytetarët që kanë makina me ato që autoritetet në Kosovë i konsiderojnë targa ilegale serbe. (Përgatiti: Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG