Ndërlidhjet

Paratë false vërshojnë tregun e Kosovës, si t'i shmangni ato?


Paratë false vërshojnë tregun e Kosovës, si t'i shmangni ato?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Mijëra monedha false janë duke qarkulluar në tregun e Kosovës. Mbi 40 mijë sosh janë ekzaminuar nga Agjencia e Forenzikës e Kosovës. Më të falsifikuarat janë monedhat 2 euroshe dhe kartëmonedhat 50 euroshe. Paratë e falsifikuara janë bërë aq të shpeshta, saqë institucionet po u sugjerojnë qytetarëve të paguajnë me kartela bankare.

XS
SM
MD
LG