Ndërlidhjet

Përkujtohen viktimat e Holokaustit


Përkujtohen viktimat e Holokaustit
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Në Prishtinë, përmes një marshi të organizuar u përkujtua Dita e Holokaustit, që shënon ditën kur forcat sovjetike e çliruan kampin Aushvic-Birkenau në vitin 1945. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, shumë shqiptarë në Kosovë e Shqipëri strehuan dhe mbrojtën hebrenj.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG