Ndërlidhjet

Përse janë armiq Irani dhe Arabia Saudite?


Përse janë armiq Irani dhe Arabia Saudite?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:12:12 0:00

Irani është fajësuar për sulmet në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, edhe pse nuk dihet ende sigurt se ku është shtypur susta shkrehëse. Sulmet mund të hapin një front të ri në konfrontimin midis Riadit dhe Teheranit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG