Ndërlidhjet

Pesë gjëra që duhet t’i dini për Asociacionin


Pesë gjëra që duhet t’i dini për Asociacionin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Marrëveshja për formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është nënshkruar 10 vjet më parë. Por, ajo nuk është zbatuar asnjëherë. Kush e ka nënshkruar marrëveshjen, çfarë parasheh ajo dhe pse faktori ndërkombëtar është duke rritur trysninë mbi Kosovën për zbatimin e saj?

XS
SM
MD
LG