Ndërlidhjet

"Kërkojmë, godasim, shkatërrojmë": Pilotët e dronëve ukrainas ndjekin forcat ruse


"Kërkojmë, godasim, shkatërrojmë": Pilotët e dronëve ukrainas ndjekin forcat ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

Një njësi ajrore e ushtrisë së Ukrainës po përpiqet t’i pengojë forcat ruse nga kapja e Bahmutit. Moska raportohet se po dërgon përforcime, pas përpjekjeve të dështuara për ta marrë kontrollin e këtij qyteti përpara 9 majit - ditë kur Rusia feston fitoren e saj në Luftën e Dytë Botërore. Korrespondenti i Radios Evropa e Lirë, Maryan Kushnir, kaloi dy ditë në vijën e frontit me ushtarë ukrainas, të cilët ndanë përshtypjet e tyre rreth luftimeve në zonë. (Përgatitën: Valona Tela dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG