Ndërlidhjet

Shumë vlerësim e pak shpërblim: Pse largohen policët e Kosovës?


Shumë vlerësim e pak shpërblim: Pse largohen policët e Kosovës?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Më shumë se 60 policë të Kosovës kanë dhënë dorëheqje vullnetarisht këtë vit, e mbi 2.200 në total që nga themelimi. Arsyet janë të ndryshme, por kryesore mbeten pagat e ulëta, kushtet jo të mira të punës dhe mungesa e sigurimit shëndetësor dhe jetësor. Por, me cilat probleme të tjera ballafaqohen ata?

XS
SM
MD
LG