Ndërlidhjet

Policia e Venezuelës hedh gaz lotsjellës në protestat kundër qeverisë


Policia e Venezuelës hedh gaz lotsjellës në protestat kundër qeverisë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Mbështetësit opozitarë janë përleshur me policinë në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas, pasi kryeparlamentari i këtij shteti, Juan Guaido e ka shpallur veten ushtrues detyre i pozitës së presidentit, në marshin e 23 janarit. Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro ka angazhuar policinë për të shpërndarë pjesëmarrësit e protestave kundër qeverisë dhe ka organizuar marshe tjera që mbrojnë atë. Presidenti amerikan, Donald Trump, së bashku me liderët e Brazilit, Kanadasë dhe Argjentinës kanë njohur Guaidon si president të përkohshëm.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG