Ndërlidhjet

Policia ruan Rajska Banjën, qytetarët kundër administrimit të saj nga Kosova


Policia ruan Rajska Banjën, qytetarët kundër administrimit të saj nga Kosova
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Policia e Kosovës është duke e ruajtur kompleksin e Rajska Banja në Banjskë të Zveçanit që nga mesdita e 19 dhjetorit, kur institucionet e Kosovës e morën nën administrim këtë kompleks. Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se pronësia është e padiskutueshme dhe se investimi i Serbisë në të ka qenë i jashtëligjshëm. Banorët e Banjskës thonë se marrja nën menaxhim e këtij kompleksi është veprimi i radhës i institucioneve të Kosovës kundër tyre.

XS
SM
MD
LG