Ndërlidhjet

Prishtina “mbytet” në mbeturina

Kontejnerë të shumtë në kryeqytetine Kosovës, Prishtinë, janë mbuluar nga mbeturinat. Kjo për faktin se punëtorët e Kompanisë Rajonale të Mbeturinave “Pastrimi” nga 13 marsi kanë nisur një grevë me kërkesë rritjen e pagave. Florim Cakiqi, kryetar i Sindikatës së punëtorëve në këtë kompani, tha se pagat e punonjësve fizikë janë 330 euro, kurse kërkesa e tyre është që kjo vlerë të arrijë 400 euro. Ai tha se punëtorët nuk do të dalin në terren derisa t'u realizohen kërkesat.


Shfaq më shumë

16x9 Image

Bujar Tërstena

Bujar Tërstena është kameraman dhe montazhier i Radios Evropa e Lirë në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG