Ndërlidhjet

Prishtina nis festat e fundvitit

Një bredh i madh, i stolisur me drita shumëngjyrëshe, ka gjallëruar pamjen e sheshit “Xhorxh Bush” në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Ndezja e dritave dhe hapja e Tregut të Fundvitit, ka shndërruar këtë shesh në pikëtakim për shumë qytetarë. Në barakat përgjatë sheshit shërbehet ushqim si dhe pije të ftohta e të ngrohta. Grupe të ndryshme muzikore do të organizojnë koncerte ditëve dhe javëve në vijim.


Shfaq më shumë

16x9 Image

Bujar Tërstena

Bujar Tërstena është kameraman dhe montazhier i Radios Evropa e Lirë në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG