Ndërlidhjet

Prishtina ngjyroset kuq e zi për 28 Nëntor

Sheshet e Prishtinës më 28 nëntor u mbushën me flamuj kuq e zi dhe me simbole të tjera kombëtare. Shqiptarët më 28 nëntor festojnë Ditën e Pavarësisë dhe Ditën e Flamurit. Në sheshet e Prishtinës u panë edhe flamujt e shtetit të Kosovës.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG