Ndërlidhjet

Si i komentojnë qytetarët në Prishtinë e Beograd trazirat në veri?


Si i komentojnë qytetarët në Prishtinë e Beograd trazirat në veri?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Trazirat në veri të Kosovës shpërfaqën reagime të ndryshme të qytetarëve të anketuar nga Radio Evropa e Lirë në Prishtinë dhe në Beograd. Disa i mbështesin veprimet e Qeverisë së Kosovës, disa thonë se Serbia “i ka braktisur” serbët në veri e të tjerë bëjnë fajtor Perëndimin. (Kamera: Ekrem Fazliu dhe Dragan Kostiq)

XS
SM
MD
LG