Ndërlidhjet

Pritja ndërmjet shpresës dhe dëshpërimit


Pritja ndërmjet shpresës dhe dëshpërimit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Familjarët e personave të pagjetur, shqiptarë dhe serbë, vazhdojnë t’i kërkojnë më të dashurit e tyre, të zhdukur gjatë luftës. Ata rrëfejnë se si u janë rrëmbyer familjarët e tyre, për fatin e të cilëve, tash e 20 vjet më nuk dinë asgjë. Autoritetet e Kosovës dhe të Serbisë, thonë se kanë arritur një marrëveshje, e cila lehtëson procedurat për pranim-dorëzimin e mbetjeve mortore, në rast të gjetjes së tyre. Në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë po bëhen përpjekje për identifikimin e mbetjeve mortore që janë aty.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG