Ndërlidhjet

Kosova ia mësyn erës për prodhim të energjisë


Kosova ia mësyn erës për prodhim të energjisë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:06:35 0:00

Kosova është larg plotësimit të kërkesave sa i përket prodhimit të energjisë elektrike nga burimet e ripërtërishme, që përfshijnë prodhimin nga era, dielli dhe uji. Por, megjithatë, një projekt i madh i energjisë me erë është në prag të përfundimit në rajonin që njihet si Shala e Bajgorës në Mitrovicë të Jugut.

XS
SM
MD
LG