Ndërlidhjet

Marsh kundër Projektligjit për financimin e subjekteve politike


Marsh kundër Projektligjit për financimin e subjekteve politike
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Organizatat e shoqërisë civile kanë organizuar një marsh refuzimit për të kundërshtuar Projektligjin për financimin e subjekteve politike, i cili sipas tyre nuk është konform frymës kushtetuese dhe cenon standardet ndërkombëtare për financimin e partive politike. Përfaqësuesit nga shoqëria civile kanë marshuar në sheshte kryesore në Prishtinë dhe kanë qëndruar përpara selive kryesoret e partive politike. Derisa në partitë e tjera nuk ka pasur incidente, në oborrin e Partisë Demokratike të Kosovës, marshuesit dhe rojet në oborrin e PDK-së janë përleshur.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG