Ndërlidhjet

Gjërat që duhet t’i dini për propozimin e BE-së për Kosovën dhe Serbinë


Gjërat që duhet t’i dini për propozimin e BE-së për Kosovën dhe Serbinë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Një dokument që synon të përmirësojë marrëdhëniet e Kosovës dhe Serbisë është përmendur në mënyra të ndryshme në publik. Së fundi njihet si propozim i Bashkimit Evropian për normalizim të marrëdhënieve. Ndonëse detajet nuk janë prezantuar asnjëherë, Radio Evropa e Lirë ka pasur qasje në një draft të tij. Shikojeni çfarë parasheh.

XS
SM
MD
LG