Ndërlidhjet

Protesta e punëtorëve të KEDS-it


Protesta e punëtorëve të KEDS-it
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Punëtorët e Distribucionit të Furnizimit me Energji Elektrike (KEDS) kanë protestuar në qendër të Prishtinës duke kërkuar rritjen e pagave dhe zbatimin e Kontratës Kolektive. Situata në këtë kompani është rënduar për shkak të mos realizimit të kërkesave të punëtorëve kanë thënë në protestë përfaqësues të sindikatës së punëtoreve. Kryetari i Bashkimit të Sindikatës së Pavarur të Kosovë, Avni Ajdini ka thënë se kërkesat e punëtoreve janë të drejtat dhe ato duhet të realizohen, në të kundërtën sipas tij, do të ketë greva të punëtoreve në vendin e tyre të punës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG