Ndërlidhjet

Protesta e Vetëvendosjes para Prokurorisë së Shtetit


Protesta e Vetëvendosjes para Prokurorisë së Shtetit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Lëvizja Vetëvendosje organizoi të premten një protestë në Prishtinë kundër Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, dhe korrupsionit, siç u tha, në rritje në Kosovë. Masa e tubuar brohoriti: ‘Me hajna nuk ka shtet’, ‘Lumez ik, duam Republikë’, ndërsa në pankartat që protestuesit mbanin në duar shkruante: ‘Po drejtësisë, jo korrupsionit”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG