Ndërlidhjet

Protesta pas dhunimit të 11-vjeçares


Protesta pas dhunimit të 11-vjeçares
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Një grup qytetarësh u mblodhën të martën në Prishtinë, për të protestuar kundër dhunës ndaj vajzave dhe grave. Shkas u bë dhunimi i një vajze 11 vjeçe, që u raportua më 29 gusht nga Policia e Kosovës. Një protestë tjetër u paralajmërua për të mërkurën.

XS
SM
MD
LG