Ndërlidhjet

Si po i kundërvihen vajzat regjimit të mullave


Si po i kundërvihen vajzat regjimit të mullave
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:11:06 0:00

Iranianët janë revoltuar shpesh kundër regjimit të tyre dhe çdo herë janë shtypur. Kështu ka ndodhur me protestat e vitit 2009 për mashtrime në zgjedhje, apo me ato të vitit 2017 për keqmenaxhim ekonomik. Por, protestat e ditëve të sotme, që i ka shkaktuar vdekja e një gruaje në paraburgimin policor, kanë diçka ndryshe... dhe epilogu i tyre nuk është aspak i sigurt.

XS
SM
MD
LG