Ndërlidhjet

Protestë kundër ndërhyrjeve politike në arsim


Protestë kundër ndërhyrjeve politike në arsim
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Organizata për Cilësi në Arsim (ORCA) ka protestuar sot para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, kundër ndërhyrjeve politike në pavarësinë e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) dhe Bordit të Agjencisë së Kosovës për Akreditim. Ata i kanë kërkuar kryeministrit Ramush Haradinaj që të mos ndërhyjë në çështjet e Agjencisë për Akreditim. Deri te ky reagim erdhi pasi që kryeministri tha se Këshillit Shtetëror i Cilësisë dhe Bordi i Agjencisë së Kosovës për Akreditim nuk morën vendim të drejtë në lidhje me mosakreditimin e tri universiteteve publike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG