Ndërlidhjet

“Dhunuesit duhet të dihen”


“Dhunuesit duhet të dihen”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Sprej piperi dhe teknika tjera të vetëmbrojtjes u propozuan si masa për sigurinë e vajzave dhe grave në Kosovë, pas dhunimit të një 11-vjeçareje në Prishtinë. Përdoruesit e rrjeteve sociale bënë thirrje për dënimin maksimal të autorëve të dyshuar dhe për publikimin e emrave të tyre. Nga prokurorët dhe gjykatësit, po ashtu, u kërkua përgjegjësi më e madhe. Policia e Kosovës njoftoi se rasti i dhunimit të 11-vjeçares ka ndodhur më 27 gusht, ndërsa të pesë të dyshuarit për veprën tashmë janë ndaluar.

XS
SM
MD
LG