Ndërlidhjet

Protestë kundër vrasjes së të miturit në Fushë Kosovë


Protestë kundër vrasjes së të miturit në Fushë Kosovë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Në Prishtinë është mbajtur një marshim protestues me moton, “Kundër racizmit”. Marshi ka filluar nga sheshi Skënderbeu në Prishtinë për të vazhduar deri te Këshilli Prokurorial i Kosovës. Protestuesit kanë shprehur pakënaqësinë e tyre me, siç u tha, mosveprimin e institucioneve përgjegjëse, policisë dhe prokurorisë, në lidhje me raportimet për abuzimin e të miturit, 11-vjeçar, i cili u gjet i vdekur më 11 korrik.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG