Ndërlidhjet

Sa e rrezikon Putinin "kuzhinieri" i tij?


Sa e rrezikon Putinin "kuzhinieri" i tij?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:25 0:00

Mediat perëndimore dhe të tjera kanë gumëzhitur javëve të fundit për fuqinë e Yevgeny Prigozhinit - themeluesit të ushtrisë mercenare, Wagner, që lufton në Ukrainë, në anën e Rusisë. Dikur kuzhinier i presidentit rus, Vladimir Putin, sot Prigozhin përmendet si “konkurrent i rrezikshëm” i tij.

XS
SM
MD
LG