Ndërlidhjet

Qasja e Serbisë ndaj krimeve të luftës


Qasja e Serbisë ndaj krimeve të luftës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Qëndrimi i shtetit të Serbisë ndaj përgjegjësisë së vet gjatë konflikteve në vitet e 90-ta mund të shihet përmes deklaratave të zyrtarëve të lartë, proceseve gjyqësore në gjykatat vendore, por edhe përmes afirmimit të ish-pjesëtarëve të forcave të armatosura serbe, që janë dënuar për krime kundër joserbëve. (Përgatitën: Valona Tela dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG