Ndërlidhjet

Qytetarë pa shtetësi


Qytetarë pa shtetësi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Në Kosovë ka shumë qytetarë që i takojnë komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian, e që nuk janë të regjistruar në asnjë institucion. Ata nuk kanë certifikata të gjendjes civile, letërnjoftime e pasaporta. Numri i këtyre rasteve është zvogëluar, mirëpo ende mbesin shumë persona, për të cilët shteti nuk di se ekzistojnë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG